Zakrývame klimatizáciu do sadrokartónu

Prednedávnom sme pre nášho zákazníka v Bratislave realizovali projekt ukrytia klimatizačnej jednotky a jej kanálov do sadrokartónového stropu na chodbe bytu. Jednalo sa o kvalitnú klimatizáciu značky DAIKIN dodávanú bratislavskou spoločnosťou CHLADENIE A KLIMATIZÁCIA, s.r.o.

Cieľom projektu bolo nielen ukryť klimatizačnú jednotku a vytvoriť rámovanie otvoru pre mriežku prieduchu klimatizácie do priestrannej obývačky, ale zároveň sme chceli pre zákazníka vytvoriť vhodné LED osvetlenie. Takýto projekt je náročný na kvalitu práce a presnosť. Mriežka prieduchu klimatizácie má dané rozmery a presnú polohu a je len malá rezerva, ktorú treba dodržať pri tvorbe otvoru, aby do neho mriežka ideálne zapadla. Okrem toho je potrebné vhodne umiestniť otvor pre nasávaciu mriežku a tiež revízny otvor tak, aby bol ku klimatizácii v prípade potreby čo najlepší prístup.

Pre zákazníka sme navrhli LED osvetlenie rozdelené na dva svetelné okruhy. Hlavné osvetlenie pozostávalo z kruhových LED panelov poskytujúcich vysoký výkon a dostatok intenzívneho svetla. Druhý svetelný okruh sme vytvorili s využitím zapustených hliníkových profilov a LED pásu. Ten umožňuje stmievanie, čím sa zabezpečuje tlmené svetlo v noci, aby osoby odpočívajúce v priľahlých izbách nerušilo svetlo z chodby. Aby sme stanovenú predstavu mohli zrealizovať, upravili sme existujúce elektrické vedenie na chodbe a doplnili ho o ďalší elektrický obvod spínaný tzv. schodiskovými spínačmi.

V galérii nájdete fotografie z realizácie projektu. Ako sa Vám páči naše riešenie?

Zaujal vás tento projekt?

Aj Vy by ste chceli nechať zakryť svoju novú klimatizáciu do sadrokartónového stropu s kvalitným LED osvetlením? Chceli by ste sa spýtať, čo vám môžeme ponúknuť? Napíšte nám prostredníctvom dole uvedeného formulára. S radosťou vám poradíme a pomôžeme.

  Meno Priezvisko *

  E-mail *

  Telefón

  Opíšte kód z obrázka nižšie
    captcha

  Vaša otázka/návrh *

  * povinné polia
  Odoslaním svojich osobných údajov prostredníctvom tohto formulára súhlasíte s ich spracovaním pre účely odpovede na vašu otázku a ich uchovaním pre ďalšiu komunikáciu.

   

   

  Napísať komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *