Úpravy sadrokartónového podhľadu a inštalácia LED osvetlenia

Obrátili sa na nás priatelia, ktorí si kúpili zrekonštruovaný byt a požiadali nás, aby sme im navrhli a nainštalovali nové LED osvetlenie do sadrokartónového podhľadu v obývacej izbe. Po obhliadke priestoru sme sa dohodli na konkrétnom návrhu LED osvetlenia. Použili sme štyri stropné LED svietidlá pre priame osvetlenie doplnené farebnými RGB pásmi v zapustených hliníkových profiloch a umiestnených v bočných stenách sadrokartónového podhľadu. Vytvorí sa tak príjemná intímna atmosféra a nálada.

Pred samotnou výrobou a inštaláciou LED osvetlenia bolo treba vykonať niekoľko úprav. Predovšetkým sa jednalo o nevyhnutné zásahy do elektroinštalácie. Ich cieľom bolo umožniť ovládanie obidvoch svetelných okruhov nezávisle na sebe. Bolo potrebné otvoriť sadrokartónový podhľad, upraviť elektrické vedenie, podhľad znovu uzavrieť, pretmeliť a vymaľovať. Následne sme vyrezali otvory pre jednotlivé LED svietidlá a hliníkové profily s LED pásmi.

Výhodou použitia stropných svietidiel a pásov v jednom sadrokartónovom podhľade je, že výrezy pre svietidlá možno využiť ako servisné otvory pre napájanie a ovládanie pásov. Spojením týchto prvkov vzniká kombinácia intenzívneho svetla stropných svietidiel s náladovým nepriamym osvetlením LED pásov. Inštalované osvetlenie v obývacej izbe tak prispieva k príjemnému bývaniu v novom byte.

Zaujalo vás osvetlenie v sadrokartónovom podhľade?

Máte záujem o vytvorenie sadrokartónového stropu a LED osvetlenia do vašich miestností? Chceli by ste sa spýtať, ako vám s tým môžeme pomôcť? Napíšte nám prostredníctvom dole uvedeného formulára. S radosťou vám pomôžeme.

  Meno Priezvisko *

  E-mail *

  Telefón

  Opíšte kód z obrázka nižšie
    captcha

  Vaša otázka/návrh *

  * povinné polia
  Odoslaním svojich osobných údajov prostredníctvom tohto formulára súhlasíte s ich spracovaním pre účely odpovede na vašu otázku a ich uchovaním pre ďalšiu komunikáciu.

   

  Napísať komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *