LED osvetlenie v sadrokartóne so zateplením

Boli sme požiadaní, aby sme v rodinnom dome prerobili strop a zároveň zabezpečili jeho zateplenie. Cieľom bolo vytvoriť strop so svetelnou rampou, v ktorej bude umiestnené nepriame LED osvetlenia s RGB pásom s možnosťou zmeny farieb. Po okrajoch budú nainštalované LED svietidlá zabezpečujúce hlavné osvetlenie miestnosti. V strede miestnosti sa predpokladalo umiestnenie jednoduchého prisadeného centrálneho svietidla podľa voľby majiteľa. Vzhľadom na pôvodný stav to predpokladalo úpravy základnej elektroinštalácie osvetlenia s vytvorením viacerých vetiev ovládaných spínačmi pri vstupe do miestnosti.

Montáž sadrokartónov so zateplením sa nijako zvlášť nelíši od práce bez tepelnej izolácie. Po nainštalovaní konštrukcie a príprave elektroinštalácie je potrebné ju bez medzier vyplniť sklenou vatou. Následne sme dorobili rozvody elektroinštaláciu k svietidlám a na konštrukciu pripevnili parozábranu, v našom prípade lepením na konštrukciu sadrokartónu. Na záver sa konštrukcia pokryje sadrokartónovými doskami. Vytvoria sa soklíky na rampách, za ktorými sa umiestňuje LED osvetlenie, a všetko sa riadne vytmelí a vymaľuje.

Komplikovanejšia inštalácia LED osvetlenia. V porovnaní so situáciou, keď je priestor v sadrokartóne prázdny, je výrez otvorov výrazne náročnejší, keďže tepelná izolácia kladie pri rezaní značný odpor a zuby píl sa o ňu sústavne zachytávajú. Navyše pritom obvykle prichádza k poškodeniu parozábrany, ktorú je nutné v miestach rezov znovu opraviť. Ak je to možné, je vhodné použiť kvalitné vykružovače a iné nástroje, avšak aj tak čelíte riziku poškodenia a následnej opravy parozábrany. Aj samotná inštalácia LED svietidiel je náročnejšia. V dutinách sadrokartónu nie je k dispozícii komfortný priestor pre ich osadenie. Pritom je potrebné ich umiestniť pod parozábranu, ktorá je pevná a kladie odpor. Tam, kde je to možné, si treba vytvoriť priestor rôznymi pomôckami alebo použiť LED osvetlenie, ktoré je minimálne náročné na priestor. V tomto prípade sme použili tzv. LED panely. Môžete ich nájsť v našej ponuke tu.

Napriek väčšej náročnosti sme všetko zvládli ku spokojnosti zákazníka a majitelia sa môžu tešiť z nového vzhľadu obývacej miestnosti, ktorá vďaka stropu a kvalitnému osvetleniu poskytuje výrazne vylepšený celkový komfort.

Zaujal vás tento projekt?

Aj Vy by ste chceli rekonštruovať strop či vytvoriť sadrokartónové podhľady s kvalitným LED osvetlením vo vašom novom byte alebo dome? Napíšte nám prostredníctvom dole uvedeného formulára. S radosťou vám poradíme a pomôžeme.

  Meno Priezvisko *

  E-mail *

  Telefón

  Opíšte kód z obrázka nižšie
    captcha

  Vaša otázka/návrh *

  * povinné polia
  Odoslaním svojich osobných údajov prostredníctvom tohto formulára súhlasíte s ich spracovaním pre účely odpovede na vašu otázku a ich uchovaním pre ďalšiu komunikáciu.

   

  Napísať komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *