Elegantné LED linky v sadrokartónoch

Pred pár mesiacmi sme pre jedného nášho klienta navrhovali LED osvetlenie do rodinného domu. Znížené sadrokartónové stropy poskytujú rôzne možnosti pre prvky priameho LED osvetlenia. V tomto prípade sme sa zamerali na tenké svetelné línie. S ohľadom na preferencie pani domu sme inštalovali iba LED pásy v prevedení teplá biela. Vytvorili sme tým hrejivý pocit domova.

V kuchyni sme použili dva súbežné zapustené hliníkové profily doplnené výkonnými LED pásmi s vysokou hustotou LEDiek. Vďaka správne zvolenému profilu aj plastovému krytu a vhodnému LED pásu sa svetlo z čipov zlialo do súvislých elegantných žiariacich liniek. Efekt je natoľko príťažlivý, že podľa slov majiteľa zaujme každú návštevu.

V sprchovacom kúte sme zvolili podobné riešenie. Dve tenké linky s výkonným LED pásom zabezpečujú dostatok príjemného svetla pri sprchovaní. Rovnako sme LED pásmi v hliníkových profiloch osvetlili dve krásne niky nad vaňou. Podsvietenie zadnej steny niky vytvára naozaj príťažlivý efekt a dokonale zvýrazní tvary a farby predmetov, ktoré sú v nej umiestnené. Veľmi dôležitá je správna príprava a postup. Niky sú obvykle pokryté obkladom, a preto je inštalácia náročnejšia.

V obývačke sme postupovali inak. Znížený sadrokartón s rampou a elegantným soklom na hrane sme vybavili naším vlastným systémom LED svietiacich líšt ClickLED-A. Vďaka tomuto postupu zákazník dostal nielen kvalitné LED osvetlenie, ale inštalácia prebehla veľmi rýchlo a je oveľa ľahšie k nej poskytovať servis.

Ak na dlhom LED páse vypadne segment, či dva, lediek, súvislé osvetlenie je zrazu prerušované nepeknými výpadkami svetla. Pri klasickej inštalácii sú dve možnosti opravy. Prvou je strhnúť celý LED pás, nahradiť chybný segment a LED pás znovu nainštalovať do podhľadu. Strhnutím sa však LED pás môže ešte viac poškodiť. Vymeniť treba i lepiacu pásku. Druhá možnosť predstavuje výmenu poškodených segmentov priamo v sadrokartóne. To znamená opraviť LED pás vo výške a stiesnenom priestore. Takej práci sa každý rád vyhne.

Ak však pri inštalácii využijete lišty ClickLED, stačí z okruhu odpojiť konkrétnu lištu s poškodeným LED pásom. Ten pohodlne opravíte, či dokonca odošlete na výmenu k nám. Po oprave sa lišta znovu zapojí späť do okruhu.

V galérii nižšie si môžete pozrieť výsledok inštalácie. Veríme, že sa Vám bude páčiť.

 

Zaujala vás táto inštalácia a máte otázku?

Zaujalo vás LED osvetlenie v tejto inštalácii a chceli by ste tiež podobné? Neváhajte a napíšte nám, o čo máte záujem. S radosťou vám pomôžeme.

  Meno Priezvisko *

  E-mail *

  Telefón

  Opíšte kód z obrázka nižšie
    captcha

  Vaša otázka/návrh *

  * povinné polia
  Odoslaním svojich osobných údajov prostredníctvom tohto formulára súhlasíte s ich spracovaním pre účely odpovede na vašu otázku a ich uchovaním pre ďalšiu komunikáciu.

   

  Napísať komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *