Sadrokartónové podhľady s výrezmi pre príjemné bývanie

Možno to poznáte. Prídete do miestnosti a je tmavá a nepríjemná napriek tomu, že je pekne zariadená. Niečo jej jednoducho chýba. Svetlo. Správne svetlo mení dobre vybavené štyri steny na príjemnú izbu. A presne na to sme sa zamerali pri príprave sadrokartónových stropov a LED osvetlenia v priestrannom byte v Senici.

Pred nejakým časom sme pripravili inštaláciu, ktorú by sme Vám teraz radi predstavili. Je dôkazom, že aj v klasickom panelákovom byte možno vytvoriť jedinečné prostredie použitím vhodných prvkov LED osvetlenia inštalovaného do prispôsobeného sadrokartónového stropu.

Jednoduchý znížený sadrokartónový strop ponúka len možnosti priameho osvetlenia. Avšak viacúrovňové stropy s výrezmi, do ktorých možno umiestniť prvky nepriameho osvetlenia, ponúkajú oveľa väčšie príležitosti. Pritom ich vytvorenie nie je komplikované. Príprava konštrukcií pre uchytenie sadrokartónových dosiek, ak nie sú doplnené o oblúkové hrany, je pomerne jednoduchá. Viac pozornosti treba venovať dopracovaniu presahov dosiek vo výrezoch.

Základným motívom sadrokartónových stropov bolo v tomto prípade vytvoriť znížený strop s výrezom, ktorý umožní umiestnenie LED pásu pre nepriame osvetlenie. Vo väčšine miestností bytu sme použili farebné RGB pásy umiestnené na LED svietiacich lištách ClickLED-A. Tie boli doplnené o stropné LED svietidlá (tzv. downlighty) zabezpečujúce požadovanú intenzitu osvetlenia v miestnostiach. Miesto ďalších slov však nech už rozpráva galéria fotografií z inštalácie.

 

Chcete nám položiť otázku?

Zaujala Vás táto inštalácia? Chceli by ste mať tiež podobnú? Neváhajte a napíšte nám o svojej predstave. S radosťou vám ju pomôžeme naplniť.

Meno Priezvisko *

E-mail *

Telefón

Opíšte kód z obrázka nižšie
  captcha

Vaša otázka/návrh *

* povinné polia
Odoslaním svojich osobných údajov prostredníctvom tohto formulára súhlasíte s ich spracovaním pre účely odpovede na vašu otázku a ich uchovaním pre ďalšiu komunikáciu.

 

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *