ClickLED lišty a ako si ľahšie vybrať riešenie pre váš sadrokartónový strop

LED svietiace lišty ClickLED sa v našom sortimente LED produktov udomácnili a tvoria významnú časť našej ponuky. Teraz prinášame výrazné zjednodušenie spôsobu ich objednávania a dodávky. Už vám nič nebráni ľahko si svoje osvetlenie sadrokartónového podhľadu nielen nainštalovať, ale aj navrhnúť a kalkulovať jeho cenu.

Flexibilita sadrokartónu ako stavebného materiálu umožňuje vytvárať jednoduché aj veľmi zložité formy úprav stropov a stien. Z pohľadu LED osvetlenia sa obvykle jedná o čiastočne znížený strop vytvárajúci medzeru medzi jednou a druhou úrovňou stropu, do ktorej sa vkladá LED osvetlenie. Z hľadiska umiestnenia podhľadu v miestnosti sa najčastejšie realizujú dve verzie podhľadu:

Vnútorný podhľad je obvykle umiestnený v strede miestnosti a svetlo vychádzajúce z LED osvetlenia smeruje od stredu miestnosti k jej okrajom (k bočným stenám). Celková dĺžka LED svietiacich líšt ClickLED umiestnených v takomto sadrokartónovom podhľade musí byť na jeho jednotlivých stranách kratšia ako je dĺžka hrán podhľadu, inak by sa ClickLED lišty do podhľadu nezmestili.Je vhodné ClickLED lišty uložiť kúsok hlbšie do podhľadu (a zohľadniť uloženie pri stanovovaní dĺžky líšt). Svetlo sa z ClickLED líšt sa šíri v uhle 120° a takéto uloženie zabezpečí, aby svetlo v rohoch malo rovnakú intenzitu ako pozdĺž celej hrany.

Vonkajší podhľad začína pri stenách a smeruje do prostriedku miestnosti. LED svietiace lišty ClickLED umiestnené v takomto podhľade môžu mať dĺžku rovnakú alebo aj o pár centimetrov väčšiu ako je dĺžka hrán podhľadu. Hĺbka uloženia líšt do podhľadu záleží od toho, ako je možné lišty v podhľade vidieť z väčšej vzdialenosti.

Ako vybrať správnu LED svietiacu lištu ClickLED ?

Voľba vhodného typu ClickLED líšt záleží najmä od toho, ako chcete, aby sa šírilo svetlo do priestoru a či lišty v podhľade uvidí pozorovateľ z väčšej vzdialenosti. Máte na výber z dvoch typov líšt: LED svietiace lišty ClickLED-I alebo ClickLED-A.Plochá LED svietiaca lišta ClickLED-I sa používa tam, kde je potrebné, aby svetlo smerovalo vertikálne na strop alebo horizontálne do priestoru k protiľahlej stene. Pre tento účel možno použiť špeciálne úchytky. Je nízka a preto nie je vidieť v podhľade často ani z menšej vzdialenosti.

LED svietiaca lišta ClickLED-A má „strieškovitý tvar“ a používa sa častejšie, pretože smeruje svetlo pod 45-stupňovým uhlom do stropu a priestoru. Je vysoká 8 mm a viditeľná pri obvyklom podhľade až zo vzdialenosti cca 8 metrov.

Ako pri iných druhoch LED osvetlenia, vyberáte si farbu svetla (obvykle teplá biela, studená biela a neutrálna biela) prípadne volíte lišty viacfarebné RGB. Dôležité je aj zvoliť si požadovanú intenzitu svetla na základe výkonu LED svietiacich líšt ClickLED. Ponúkame lišty v dvoch základných výkonoch, slabšie s výkonom 4.8W na jeden meter, a potom silnejšie, zvyčajne s výkonom 14.4W na jeden meter. V prípade potreby (a to je častejšie ako by sa zdalo) , robíme pre našich zákazníkov aj lišty na mieru s iným výkonom (napríklad 9.6W na 1 meter).

Ako objednať LED svietiace lišty ClickLED ?

V procese objednávania sme urobili veľké zmeny, vďaka ktorým si teraz ClickLED lišty objednáte jednoducho a rýchlo. Prejdite na našu stránku www.led-svietidlo.sk/1020-clickled .

Postupujte nasledovne:

1. Zmerajte si jednotlivé dĺžky hrán vášho sadrokartónového podhľadu a rozhodnite, či ide o podhľad vnútorný alebo vonkajší.

2. Zvoľte si typ ClickLED lišty podľa toho, ako chcete, aby z nej smerovalo svetlo. Vyberáte buď plochú ClickLED-I alebo strieškovú ClickLED-A lištu.

3. Vyberte farbu svetla a výkon podľa účelu použitia a Vašich preferencií.

4. Pre každú hranu podhľadu Vám postačí zadať jednu lištu v dĺžke hrany. Pri podhľade so 4 hranami zadáte jednoducho 4 lišty ClickLED rovnakého typu so štyrmi dĺžkami (na obrázku sú označené ako A, B, C a D).

5. Prepojenie medzi ClickLED lištami v rohoch potrebujete tzv. Prepájacie káble ClickLED, pre napojenie na napájací zdroj, ovládač alebo stmievač použite Prívodné káble ClickLED. Napájací zdroj vyberte tak, že zrátate celkovú dĺžku líšt a vynásobíte ju výkonom na meter. Zdroj musí mať vyšší výkon ako je tento súčin.

Obávate sa, že by ste mohli urobiť chybu pri nákupe? Netreba! Aj tak Vám s najväčšou pravdepodobnosťou pred dodaním zavoláme a objednávku s vami vždy prejdeme, aby sme mali istotu, že dostanete to, čo naozaj potrebujete a bude to vyhovovať vašim požiadavkám. Robíme to tak vždy a aj vďaka tomu máme skvelé referencie na naše kvalitné služby.

Chcete nám položiť otázku?

Máte záujem o LED svietiace lišty ClickLED alebo by ste si chceli objednať podobné lišty, avšak s inými parametrami? Neváhajte nám napísať a využiť naše skúsenosti. Vašu otázku čo najlepšie zodpovieme.

Meno Priezvisko *

E-mail *

Telefón

Opíšte kód z obrázka nižšie
  captcha

Vaša otázka/návrh *

* povinné polia
Odoslaním svojich osobných údajov prostredníctvom tohto formulára súhlasíte s ich spracovaním pre účely odpovede na vašu otázku a ich uchovaním pre ďalšiu komunikáciu.

 

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *